30 Mart 2012 Cuma

Burda Mayıs 2012Nisana birkaç gün kala Burda mayıs sayısı çıkmış bile... Çok güzel içimizi ısıtacak kıyafetler var ama havalar hala soğuk yazı sabırsızlıkla bekliyorum yaz aylarını çok sevenlerdenim kesinlikle benim mevsimim YAZ :)

29 Mart 2012 Perşembe

yeni işimUzun bir aradan sonra yeniden işe başlamak bana büyük bir keyif verdi. İlk günden yeni yeni tasarımlar yaptım bugün 4. günü geride bıraktım. Sigarasız bir ortam beni dahada motive etti benim için ilham kaynağı temiz dumansız hava sahasıymış:) Şimdi bazılarınız bunları okurken kapalı ortamda sigara içmek yasak değil mi diye düşünebilir ama burası Gaziantep yasaklar çiğnenmek içindir mantığındalar malesef :( Bu fotoğraflarda benim çalışma masam bilgisayarım buarada mac kullanıyorum programlarda corel ve vazgeçemediğim photoshop :)

22 Mart 2012 Perşembe

Mersin kaçamağıUzun bir süredir bloguma bakamıyordum. Bir haftalığına Mersine gidip geldim babam gözünden ameliyat olmuştu çok şükür iyi geçti ve sağlığı yerinde :) hem ziyaret hemde bir nefes almış gibi oldum. Mersinimin havası insanları ortamı herşeyiyle okadar çok seviyorum ki fotoğrafda Avrupanın en iyi alışveriş merkezi seçilen forumdan bir görüntüyü sizlerle paylaşıyorum.

Buarada pazartesinden itibaren işe başlıyorum nihayet sigara içilmeyen bir reklam ajansı buldum. Daha önce çalıştığım reklam ajansında sigara içildiği için 7 ay dayanabilmiştim ve malesef bu yüzden işten ayrılmıştım. Ama dikişe ara vermeyeceğim çünkü gerçekten dikiş dikmek bana çok zevk veriyor hemde bir hobi gibi oldu. Buaralar siyah bir elbiseyi bitirme aşamasındayım çok az rütüşleri kaldı en kısa zamanda blogumda paylaşacağım.

8 Mart 2012 Perşembe

Bebeğinize kirli çamaşır torbası


Geçen hafta bebek nevresim takımı burada dikmiştim. Kalan kumaşı değenlerdirmek amacıyla bebek kirli çamaşır torbası yaptık. Üst kısmına askı gelecek ama onu marangozcuda ayarlamak gerekiyor ölçülerini verip uzun ince yuvarlak sopa gibi birşey olacak. Başkada ne olabilir bilemiyorum. ???? Kenarlarında yaklaşık 3 cm körükler var önde bulunan çiçekli yerde kanguru gibi bir cep düşündük onunda körükleri var. Sonuçta böyle bir birşey çıktı ortaya bu arada bunu kurstaki hocamla birlikte fikirlerimizi paylaşarak tasarladık herhangi bir yerden alıntı değildir :). Şunuda itiraf edeyim beni sinir eden ama gerçekten olmasıda gereken birşey teğellemek herşeyi teğelletiyor çok zaman alıyor ama sonuç olarakta ortaya temiz güzel iş ortaya çıkıyor.
 

Sipariş vermek isterseniz bana mail adresimden ulaşabilirsiniz
 

Kapitoneden hurç dikimi

Bir günde bitirdiğim dikimi çok kolay hurçlarım.  Büyük olan hurcun ölçüleri 60 x 120 cm yan tarafına 2 parça onların ölçüleride 20 x 40 cm. Küçük olan işe 50 x 100 cm yan tarafında 2 parçanın ölçüleri
25 x 25 cm  kalan kumaşıda küçük bir çanta oldu. Makyaj çantası olarak bile kullanılabilir :)

8 Mart Dünya Kadınlar Günü


Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte,
yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum. 

2 Mart 2012 Cuma

Bebek Nevresim TakımıBir nevresim takımı nasıl yapılıyor sonunda öğrenmiş oldum. Henüz bebeğim yok ama  öğrenmişken küçük olsun bebek için olsun deyip nevresim takımının nasıl yapıldığını bir yastığın boyutu dikilişi fermuar takılışını kurstaki hocam sayesinde öğrendim. Elbise dikmekten daha kolay bu belirteyim. Elbesinin ince ayrıntıları var ve dikkat gerektiriyor. Ben bunu 2 günde yaptım (yaklaşık 6 saatte)

Sipariş vermek isterseniz bana mail adresimden ulaşabilirsiniz

Evde Seramik Hamuru Yapımı

   Bunu en kısa zamanda yapmayı düşünüyorum. Herhangi bir obje haline dönüştürüp paylaşacağım.

Burda Dergisi NİSAN 2012

 

Bu mavi bluza bayıldım çok güzel duruyor. 

Bayanın elindeki çantanın rengi çok güzel :)

Burda dergisinin Nisan sayısı çok renkli görünüyor kalem etekler, bolerolar, tulumlar yazın gelmesini sabırsızlıkla bekleyenlerdenim.

1 Mart 2012 Perşembe

TL Simgesi


Çok uğraşmış copy paste yapmış ablam:)) tesadüf kendi baş harfleride T L :))) Tülay Lale. Hiç beğenmedim aceleye gelmiş gibi bir çalışma olmuş. Ne alaka bugün bunu paylaştım ama bugün gündemde bu olduğu için düşüncelerimi paylaştım bir Grafik Tasarımcı olarak :)